AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI   AKTUALNOŚCI
 

NOWA STRONA SZKOŁY

Z dniem 1 września 2016r. ruszyła nowa strona internetowa szkoły

NOWA STRONA

p>Ta, na której się Państwo znajdują, staje się archiwum

PLAN LEKCJI i ZASTĘPSTW

Plan lekcji i zastępstw, zostanie zamieszczony w przyszłym tygodniu, zarówno na stronie jak i w librusie.
Aktualny plan i zastępstwa, podadzą nauczyciele w klasach.

UWAGA !

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ DNIA 01.09.2016
DLA WSZYSTKICH KLAS JEDNAKOWO O GODZINIE 9.00.

ROŻKI OBFITOŚCI DLA KLAS PIERWSZYCH PROSZĘ PRZYNOSIĆ OD GODZINY 8.00.

24.06.2016 - Zakończenie roku szkolnego

23.06.2016 - Pożegnanie absolwentów klas szóstych

Galeria zdjęć

22.06.2016 - Pożegnanie Pani Anny Grzesik

17.06.2016 - IX DIECEZJALNA PIELGRZYMKA SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS NA GÓRĘ ŚW. ANNY

Dnia 17 czerwca 2016 roku wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej już po raz dziewiąty wzięli udział w pielgrzymce na Górę św. Anny do Babci Pana Jezusa. Wolontariuszy Naszego Szkolnego Koła Caritas reprezentowała dziesięcioosobowa grupa. Wszyscy obecni na pielgrzymce wolontariusze wzięli udział we mszy św. której przewodniczył ks. Jarosław Staniszewski. Następnie wspólnie kalwaryjskimi dróżkami przeszliśmy w pielgrzymce do sióstr Służebniczek w Porębie. Spotkaliśmy się tam z ich podopiecznymi - ludźmi w podeszłym wieku. Zostaliśmy ugoszczeni pyszną zupą i słodkościami. Później był czas na wspólne śpiewanie w czasie Festiwalu SKC. Dopisała słoneczna pogoda i uśmiech na każdej twarzy.

06.06.2016 - Z WIZYTĄ W DOMU DZIECKA W TARNOWIE OPOLSKIM

W poniedziałek 6 czerwca wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką pani Pauliny Krzemińskiej po raz kolejny udali się z wizytą do Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Początek współpracy tych dwóch placówek sięga roku 2010, kiedy to grupa Szkolnego Koła Caritas udała się po raz pierwszy z darami dla dzieci z Domu Dziecka. Od tego momentu, zawsze w miesiącu maju prowadzimy w szkolę zbiórkę. Tak też było i tym razem. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać ok. 40 kg. żywności oraz środki chemiczne, artykuły papiernicze i zabawki. Każda wizyta w Tarnowie Opolskim jest bardzo wychowawcza dla uczniów naszej szkoły. Zbiórka darów, spotkanie z rówieśnikami z Domu Dziecka, wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że stają się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.

Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

24 maja 2016 r. w Filharmonii Opolskiej przy ul. Krakowskiej 24 odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim. Na gali obecni byli: pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty, pan Artur Zapała – Opolski Wicekurator Oświaty oraz pani Zofia Sochacka- dyrektor Wydziału Organizacji, Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli i Rozwoju Edukacji Opolskiego Kuratorium Oświaty.

Wręczono nagrody oraz dyplomy laureatom poszczególnych konkursów, a ich rodzicom i nauczycielom przygotowującym ich do konkursów podziękowania i gratulacje. Wśród uczniów szkół podstawowych tytuł laureata uzyskały 102 osoby. Na tej uroczystości naszą szkołę reprezentowali: uczennica klasy piątej Helena Fikus i uczeń klasy szóstej Kamil Brzank, ponieważ zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Helena Fikus i Kamil Brzank wraz z rodzicami i nauczycielem z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty odebrali gratulacje, nagrody oraz dyplomy.

Naszym tegorocznym LAUREATOM jeszcze raz GRATULUJEMY !!!

13.06.2016r. - Wyróżnienia

Galeria zdjęć

01-02.06.2016r. - Wycieczka klas 2a i 2b do Wrocławia

1 i 2 czerwca klasy 2a i 2b gościły w ramach klasowej wycieczki we Wrocławiu. Wyjazd był bardzo udany dzięki bogatemu programowi i świetnej atmosferze.

W czasie dwudniowego pobytu w stolicy Dolnego Śląska:

Na dowód, że wycieczka była najlepsza na świecie dodajemy zdjęcia:

10.06.2016r. - Cała Polska Czyta Dzieciom

Galeria zdjęć

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu, i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dlatego też 15 maja 2016 r przystąpiliśmy do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Poprzez realizację projektu będziemy starali się skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Szanowni Rodzice

Zbliżają się wakacje – czas przede wszystkim wypoczynku. Zwracamy się do Państwa z prośbą, aby poza wakacyjnym bezpieczeństwem poza domem, zwrócić uwagę na te „internetowe”. Warto przyjrzeć się stronom internetowym czy portalom społecznościowym z jakich korzysta Państwa dziecko oraz ilości czasu spędzonego przed komputerem. Pamiętajmy, że w dobie XXI wieku bezpieczeństwo w sieci jest równie ważnym elementem spędzania czasu wolnego przez nasze dzieci.

Aktywnie nad wodą…

W dniu 03.06.2016r Szkoła Pływania "Wodnik" wspólnie z Firmą Usługową AQUA ACTIVE, Ligą Obrony Kraju "Huzar" Strzelce Opolskie oraz WOPR Leśnica zorganizowała w Januszkowicach aktywny wypoczynek nad wodą dla naszych czwartoklasistów. W czasie zajęć omówiliśmy m.in. zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą zobaczylismy sprzęt ratowniczy wykorzystywany w codziennej pracy ratownika. Ponadto instruktor strzelectwa sportowego Grzegorz Płatek przeprowadził nam instruktarz na temat bezpieczeństwa obsługi broni sportowej oraz przeprowadził strzelenie sportowe z wykorzystaniem karabinków pneumatycznych. Dzięki temu poznaliśmy dyscyplinę sportową jaką jest strzelectwo sportowe. Z kolei pod okiem instruktora kajakarstwa Krzysztofa Chałata spróbowaliśmy swoich sił w pływaniu w kajakach.

Szalony wtorek

W ramach SZALONYCH WTORKÓW 31 maja odbył się w naszej szkole „dzień szalonej biżuterii”. I tym razem nie zabrakło ciekawych pomysłów.

Lekcja w-f inaczej…

W listopadzie uczniowie klasy Ia PSP nr 1 w Zdzieszowicach wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Poprowadzili ją piłkarze Ruchu Zdzieszowice. Zabawy było co niemiara.

01.06.2016r. - Obchody Dnia Dziecka

Galeria zdjęć

11.05.2016r. - Prelekcja dla klas 2 i3 pt: "Bezpieczny przejazd"

09.05.2016r. - Podsumowanie tygodnia ekologicznego w szkole

AKCJA „ŻONKILE”

W dniu 19 kwietnia 2016 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Polin w Warszawie . Żonkile symbolizują nadzieję, szacunek oraz pamięć o bohaterach powstania z 1943 roku . W tygodniu poprzedzającym datę wybuchu powstania każda klasa wykonała przepiękne papierowe kwiaty, które później uczennice naszej placówki rozdały Pani Burmistrz, pracownikom Urzędu Gminy w Zdzieszowicach oraz pracownikom naszej szkoły. Żółtymi kwiatami została również przyozdobiona szkoła. W ten symboliczny sposób upamiętniliśmy 73 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 29 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły w galowych strojach. Apel został przygotowany przez członków szkolnego koła historycznego. Uczniowie poprzez prezentowane scenki, recytację wierszy oraz śpiew patriotycznych pieśni przypomnieli wszystkim zebranym o tym, jak ważną rolę w historii Polski odgrywa Konstytucja Majowa oraz że 2. maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej.

Powiatowe Zawody Pływackie

27.04.2016 roku w Zdzieszowicach odbyły się powiatowe zawody pływackie. Naszą szkołę reprezentowali:

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Michaela Przezdzink i Denis Książko

Ortografek 2016

Szalony wtorek

Z cyklu szalonych wtorków 26 kwietnia 2016roku odbył się dzień pomysłowych fryzur. Ponownie mogliśmy się przekonać, że kreatywność naszych uczniów nie zna granic.

"SŁUDZY MIŁOSIERDZIA" W ŁAGIEWNIKACH – XIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA CARITAS

9 kwietnia 2016 roku w Łagiewnikach odbyła się pielgrzymka wolontariuszy Caritas. Na pielgrzymkę pojechało 9 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach. Spod starej Biedronki wyruszyliśmy o godzinie 7.20 i ruszyliśmy w drogę do Łagiewnik. Na miejscu byliśmy o 10.00 i pierwsze miejsce jakie zobaczyliśmy to było Centrum Jana Pawła II. W Centrum Jana Pawła II zobaczyliśmy relikwie Jana Pawła II, relikwie świętej Kingi i wiele innych. O godzinie 12 .00 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Szlachetki. Następnie pod przewodem wodzireja ok. 2500 pielgrzymów przeszło do łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na ciepły posiłek. Po posiłku Szkolne Koło Caritas pod przewodnictwem pani Pauliny Krzemińskiej wybrało się do celi św. siostry Faustyny oraz kaplicy z obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny. Tam ucałowaliśmy relikwie świętej siostry Faustyny. O godzinie 15.00 poszliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po wspólnej modlitwie zakupiliśmy sobie pamiątki. Po zakupieniu pamiątek poszliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Zdzieszowic. Na miejscu byliśmy o godzinie 18.15 i brawami nagrodziliśmy pana kierowcę dziękując mu za szczęśliwy przyjazd do Łagiewnik do Zdzieszowic. Po wyjściu z autokaru rozeszliśmy się do domów. Pielgrzymka była naprawdę udana i bardzo się wszystkim podobała.

Michaela Przezdzink

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE
NA RZECZ STOWARZYSZENIA ,,OTWARTE SERCE" W ZDZIESZOWICACH

Minipiłka nożna dziewcząt i chłopców - zawody gminne

6 kwietnia 2016 roku w Zdzieszowicach odbyły się gminne zawody w minipiłce nożnej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta oraz chłopcy zajęli 3 miejsca. Nasza szkołę reprezentowali:

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Michaela Przezdzink i Denis Książko

Od 16 lutego do 18 marca trwała zbiórka żywności i przyborów szkolnych na rzecz Stowarzyszenia „Otwarte Serce” w Zdzieszowicach. Dzięki Waszej hojności i ofiarności udało nam się ok. 70 kg. żywności oraz przybory szkolne, które przekazaliśmy na rzecz stowarzyszenia.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC

21.04 Koncert charytatywny dla Natalki

Konkurs fotograficzny - "WIOSNA W NASZEJ GMINIE"

REGULAMIN KONKURSU

Spotkanie ruchu budzacych się szkół

th

Serdecznie zapraszam Państwa na

spotkanie związane z ruchem społecznym

„Budzących się szkół”.

21 kwietnia, godz. 16:00.

Szkolenie poprowadzi psycholog społeczny Marta Czapińska oraz Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu – dr Tomasz Tokarz.

Będzie nam miło gdy spotkamy się w czwartkowe popołudnie i wspólnie razem zrobimy krok, by dokonać autorefleksji nad naszą szkolną rzeczywistością.

Więcej szczegółów na stronie: www.budzacasieszkola.pl

RUCH SPOŁECZNY BUDZĄCYCH SIĘ SZKÓŁ:

Ruch Budzących się szkół powstał po to, żeby inspirować do zmian, dodawać odwagi i wspierać w rozwoju.

marta czapinskaMARTA CZAPIŃSKA

Jestem psychologiem społecznym, trenerką kompetencji kluczowych i konsultantką ds strategii. Pracowałam zarówno dla sektora prywatnego – szkoląc kadry zarządzające, jak również organizacji pozarządowych – realizując projekty podnoszące poziom kapitału ludzkiego i społecznego oraz sektora publicznego – pełniąc przez ostatnie 2 lata funkcję szefowej zespołu strategicznego przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wierzę, że tylko dzięki mądrej i dobrej edukacji możliwe jest zmienianie świata na lepsze, dlatego całym sercem zaangażowałam się w budzenie szkół.

 

 

tomasz tokarzTOMASZ TOKARZ

Jestem wykładowcą akademickim, coachem, mediatorem, trenerem. Pracuję w Instytucie Pedagogiki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Zajmuję się koordynacją projektów w Dolnośląskim Centrum Innowacji Edukacyjnych. Jestem wiceprezesem fundacji „Edukacja w Wolności”. Wierzę, że podstawą dobrej edukacji są relacje między nauczycielem a uczniem oparte na wzajemnej akceptacji, empatii oraz autentyczności. Dlatego właśnie włączyłem się w ruch „Budzących się szkół” – bowiem promuje te same wartości, które są mi bliskie.

 

DZIEŃ BIAŁYCH SKARPET

22 marca z cyklu szalonych wtorków odbył się DZIEŃ BIAŁYCH SKARPET

Pierwszy dzień wiosny nieco inaczej….

Pierwszy dzień wiosny upływał w naszej szkole wokół tematyki Śląska. Otóż w tym dniu mieliśmy okazję zobaczyć trzy scenki w gwarze śląskiej oraz poznać tradycje i obyczaje naszego regionu podczas mini turnieju z udziałem uczniów i nauczycieli. Najlepsi okazali się nauczyciele, jednak tytuł znawcy gwary śląskiej został przyznany wszystkim uczestnikom.

Minipiłka siatkowa dziewcząt – półfinał wojewódzki

17 marca 2016 roku w Nysie odbyły się zawody półfinału wojewódzkiego w minipiłce siatkowej. Dziewczyny zajęły 3 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Michaela Przezdzink i Denis Książko

MASKOTKI DLA CHOREJ NATALKI

Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę maskotek na loterię fantową dla chorej Natalii. Loteria odbędzie się w ramach koncertu „Moc muzyki” w dniach od 20.04.2016 r. do 22.04.2016 i zakończona będzie koncertami.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywie włączyli się w zbiórkę i chętnie oddali swojego ulubionego misia.

Więcej informacji o koncercie znajdziecie

tutaj

X OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS

4 i 5 marca 2016 r. Caritas Diecezji Opolskiej przystąpiło do X Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności pod hasłem „TAK, Pomagam”.

18 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły zbierało żywność w sklepie BIEDRONKA. Celem przeprowadzonej akcji było pozyskanie artykułów spożywczych o długim terminie ważności do spożycia takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, oleje, konserwy, słodycze itp. Z zebranych produktów będą przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Zdzieszowic.

Łącznie zebraliśmy 286,341 kg żywności.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji poprzez wrzucenie do koszyka, chociażby jednego produktu. Wyrazy podziękowania należą się również wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby zachęcać do przekazywania żywności.

Ogólnopolska stypendiada wczesnoszkolna
Wyniki dla klas 2-3”

IV Runda Ligi Pływackiej

12 marca 2016 roku w Zdzieszowicach odbyły się zawody pływackie. Naszą szkołę reprezentowali i zajęli następujące miejsca:

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Michaela Przezdzink i Denis Książko

Podsumowanie projektu UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”

9 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. W ramach „Dnia Książki dla Afryki” chętni uczniowie mogli zabrać ze sobą książkę, przekazując dowolną darowiznę, tym samym pomagając dzieciom z Mali.

Udało nam się uzbierać 100 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

UWAGA!

W związku z tym, że w dniach 16, 17 i 18 marca 2016 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne,

zajęcia w tych dniach będą kończyć się o godz. 12.35.

Świetlica pracuje zgodnie z planem.

Dzien Kobiet - 08.03.2016

Minipiłka siatkowa dziewcząt i chłopców

8 marca 2016 roku w Brożcu odbyły się zawody minipiłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zajęły 1 miejsce i dostały się do półfinału wojewódzkiego. Chłopcy zajęli 3 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

Michaela Przezdzink i Denis Książko

Tenis stołowy – drużynowe zawody gminne

3 marca 2016 roku w Zdzieszowicach odbyły się gminne zawody drużynowe w tenis stołowy. Dziewczyny zajęły 2 miejsce, chłopcy 2 miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: